top of page

Gli-Gar

Gli-Gar kükürtlü biileşiklerden (allisin, allin ve ajoene), uçucu yağlar, enzimler (allinaz, peroksidaz ve mirasinaz), karbonhidratlar (sakaroz, glikoz), mineraller, aminoasitler, A, B1, B2, B3 vitamini ihtiva eden sarımsak ekstresi içerir.


Gli-Gar sizin için harikadır; bağışıklık sisteminizi , kalbinizi ve genel sağlığınızı desteklemeye yardımcı olabilecek bileşiklerle doludur. Gli-Gar, sarımsağın birçok faydasından sorumlu standardize allisin bileşiği açısından zengindir.


Gli-Gar’ı günün herhangi bir saatinde uzman tavsiyesiyle ihtiyacınıza göre günde en az 2 tablet ve toplamda 8 tablete kadar alabilirsiniz.Sarımsak ağrı kesici (antinosiseptif) ve iltihap giderici (antiinflamatuvar) etki gösterdiği için, insanlarda diz osteoartrit (Kireçlenme), romatoid artrit (romatizma), gibi hastalıkların tedavisinde umut vaat etmektedir. Romatizma, kireçlenme, kas ve tendon iltihabı ve hasarlanmalarında ağrıyı dindirerek iyileşmeye yardımcı olur.


Phytomedicine'de 2015 yılında yapılan bir incelemede araştırmacılar, kan basıncı ve sarımsak üzerine yapılan 7 araştırmanın sonuçlarını analiz etmişler ve sarımsağın herhangi bir ciddi yan etki olmaksızın, plaseboya kıyasla kan basıncını önemli ölçüde düşürdüğünü kolesterol ve kalp hastalığı riskinde azalmaya neden olduğunu bulmuşlardır.


Sarımsak aynı zamanda bağışıklık sistemi için de faydalıdır. Yapılan çalışmalarda sarımsak takviyesinin soğuk algınlığının sıklığını ve şiddetini azaltmaya yardımcı olabileceği bildirilmiştir. Sarımsak, vücudunuzda herhangi bir oksidatif hasarın oluşmasını önlemeye yardımcı olan yüksek antioksidanlara sahiptir. Bu antioksidan özellikler demans ve Alzheimer gibi bazı bilişsel hastalıkların primer tedavisinde hekim uygun gördüğü taktirde yardımcı olabilir. Gli-Gar içeriğiyle sizlere yardımcı olur.


Sarımsak mevcut en eski performans arttırıcılardan biridir. Sarımsak eski zamanlarda yorgunluğu hafifletmek, işçilerin çalışma saatlerini ve dayanıklılıklarını artırmak için kullanılıyordu. Ayrıca atletik performanslarını artırmak için Yunan Olimpiyat sporcularına da verilirdi. Gli-Gar vücudunuza enerji vererek atletik performansınızı artırabilir.


Glukozamin bağ dokusunda ve eklemlerde yüksek oranda bulunur. İnsanlarda ağızdan alındıktan sonra yüksek oranda emilir (yaklaşık %90) ve hızla artikular kartilaja katılır. Eklemde kondrositleri uyarır ve yıkıma uğramalarına karşı koruyuculuk sağlar. Gli-Gar 200mg glukozamin içerir; glukozamin eklem hasarına karşı koruyucudur.


Glukozamin eklemler için kayganlaştırıcı özellik gösterir, ağrıyı azaltmaya yardımcı olur, osteoartrite bağlı hareket kaybını sınırlandırdığı gerekçesiyle Avrupa ve Amerika’ da yaygın olarak kullanılır. Amerika’ da satılan diyet takviyelerinin pek çoğunda glukozamin bulunur. Gli-Gar glukozamin içerir; glukozamin eklem ağrısını azaltarak hareket sağlar.


Kondroitin eklemin yapısında bulunan proteoglikanların oluşumu için gereklidir ve eklem fonksiyonlarını iyileştirmeye yardımcı olur. Kireçlenme hastalığında kullanımı hastalığın ilerlemesini yavaşlatır ve ağrı kesicilere olan ihtiyacı azaltır. Yapılan çalışmalarda ağrı, yürüme süresi ve eklem mobilitesi gibi parametrelerde gelişmeye neden olduğu gösterilmiştir. Gli-Gar kondroitin içerir; kondroitin eklem rahatsızlıklarında ağrıyı azaltmaya, hareketin rahatlamasına yardımcı olur.


L-sistein vücudumuzda doğal bulunan bileşik hidrojen sülfürün öncülüdür. Hidrojen sülfür antioksidan, antienflamatuvar etki gösterir. Sarımsak içeriğinde bulunan kimyasal maddelerin birçoğu sülfür yapısındadır. Sarımsağın tendon, kas, eklem rahatsızlıklarındaki olumlu etkisi sülfür bileşikleri üzerindendir. Gli-Gar L-sistein içerir.
コメント


bottom of page